Misyon

  1. Toplumumuza yararlı, pozitif düşünebilen ve oluşturduğu değerlerle ülkesini tüm dünyada temsil eden nitelikli bireyler yetiştirmek,
  2. Ülkemizin refah ve huzurunu arttırmanın, cehaleti en aza indirmenin yollarını hedef alıp doğru yolda ilerlemek,
  3. Ulu önder M.Kemal Atatürk’ün gösterdiği çağdaş yolda ilerlemek en temel amaçlarımızdandır.
  4. Bizler için önemli olan, bilim ve ilmin ışığında, öğrencilerimize en iyi eğitimi vermek ve başarılarının ömür boyu devam etmesini temin edecek temelleri atmaktır.
  5. Asıl olan kişiye verilen eğitim değil, kişinin aldığı eğitimi tüm hayatı boyunca uygulaması ve kendisini her zaman yetiştirmesidir.
    Tüm eğitim ve idari kadromuzla öğrencilerimizin başarısı için çalışmayı taahhüt ederiz. Öğrencilerimizin başarısı bizlerin başarısıdır düşüncesiyle hareket ederek; ülkemize, vatanımıza hayırlı işler yapma ve katkı koyma yolunda emin adımlarla yürüyeceğimizin sözünü veririz.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkeleri doğrultusunda ve devrimlerinin ışığında evrensel ve ulusal sorunlara karşı sorumluluk duyabilen, geleceğin lider kadroları içinde yer alabilecek, demokratik ve laik Türkiye Cumhuriyetine sahip çıkan, çağın gerektirdiği gelişim ve değişimlere ayak uydurabilen, ana dilinin yanı sıra en az bir yabancı dili etkin olarak kullanabilen, spora ve sanata ilgili, kültürler arası kavrayışa sahip, araştıran, üreten, hem sosyal hem akademik yönden nitelikli öğrenciler yetiştirerek onları yüksek öğrenime hazır hale getirmek, öğretmenlerimiz, idarecilerimiz ve velilerimiz ile, bir eğitim kurumunu, birlikte elele vererek yürütmek,